Automatyczne nawadnianie ogrodu

Nawadnianie ogrodów to podstawa pięknego ogrodu. Utrzymanie pięknego i zdrowego ogrodu wymaga dużych nakładów prac pielęgnacyjnych których najczęstszym elementem jest podlewanie. Ręczne podlewanie ogrodu pochłania dużo czasu i ogromne ilości wody przez co jest mało efektywne, zwłaszcza w upalne lato

Już na etapie projektowania ogrodu należy rozważyć potrzebę instalacji systemu nawadniającego. Zaoszczędzi nam to dużą ilość włożonej pracy i pozwoli od razu cieszyć się pięknym ogrodem. Oczywiście zakładamy również systemy nawadniania ogrodu już w istniejących ogrodach starając się jak najmniej ingerować w zastany krajobraz.

Koszty posadzenia roślin i założenia trawnika to czasami wydatek rzędu kilkunastu a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Bez odpowiedniego podlewania należy się liczyć z utratą dużej części nasadzeń lub wydłużyć czas osiągnięcia rezultatu w postaci pięknego ogrodu.

System automatycznego nawadniania ogrodu jest jednym z najlepszych sposobów utrzymania ogrodu w dobrej kondycji przy jednoczesnym zminimalizowaniu nakładu pracy oraz ilości zużywanej wody. Automatyczne nawadnianie ogrodu pozwala również na podlewanie w odpowiednim czasie i dostarczenie każdej roślinie odpowiedniej dawki wody.

Projektowanie i odpowiednia instalacja systemu nawadniania ogrodu są kluczowymi elementami które wpływają na jego wydajność i długowieczność.

Różne gatunki rośliny potrzebują różnych ilości wody. Należy podzielić ogród na strefy nawadniania. Pozwoli to na osobne podlewanie trawnika który ma większe zapotrzebowanie na wodę i rzadsze podlewanie iglaków, kwiatów, krzewów, rabat bylinowych

Przy nawodnieniu ogrodu niezbędne są dwa sposoby podlewania. Są to linie kroplujące służące do podlewania roślin rabatowych oraz sekcje zraszaczy służące głównie do podlewania trawnika.

KM Studio – ogrody zapewnia kompleksową usługę nawodnienia ogrodu.
Usługa założenia automatycznego systemu nawodnienia ogrodu składa się z:

  1. Zaprojektowanie systemu nawodnienia
  2. Instalacje systemu
  3. Strojenie systemu nawodnienia, poprzez automatyczny sterownik
  4. Prace porządkowe i serwisowe po uruchomieniu systemu

Jakie korzyści przynosi nam instalacja systemu nawadniającego ogród

  • oszczędzamy czas poświęcony na podlewanie ogrodu
  • automatyczny system zużywa mniej wody niż podlewanie ręczne
  • dostarczamy odpowiednią ilość wody do każdej rośliny
  • automatyczne system nawodniania zazwyczaj zawiera czujnik wilgotności który sam decyduje czy system powinien być włączony – zapobiega to podlewaniu w czasie deszczu  lub po nim

Usługę założenia automatycznego nawodnienia ogrodu realizujemy w całej Polsce. Ze względu, że jesteśmy firmą Łódzką najwięcej inwestycji automatycznego nawodnienia ogrodu zrealizowaliśmy w Łodzi i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu takich jak Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Zgierz, Ozorków, Pabianice, Tuszyn, Rzgów. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością zaprojektujemy oraz zamontujemy system automatycznego nawodnienia dla Państwa ogrodu.