Trawnik z rolki

Trawnik z rolki to gwarancja pięknego zielonego trawnika w ciągu kilku dni pracy. Ta nowoczesna metoda zakładania trawnika jest coraz częściej stosowana w ogrodach polskich domów. Trawnik z rolki który Państwu zaoferujemy jest kupowany od sprawdzonych producentów co daje gwarancje pięknego efektu.

Trawniki pełnią ważną rolę w kształtowaniu warunków sprzyjających wypoczynkowi. Trawnik w większości przypadków jest wizytówką całego ogrodu i we  współczesnym ogrodzie zajmuje przynajmniej połowę jego powierzchni. Założenie trawnika z rolki, który będzie się ładnie prezentował i długo utrzymywał w dobrej formie, to niemałe  wyzwanie. Warto to zadanie powierzyć osobom, które zajmują się tym zawodowo, co pozwoli uniknąć w przyszłości problemów.

Trawnik z rolki jest nowoczesną metodą zakładania trawników. Stosowany zazwyczaj w miejscach z małą powierzchnią trawnika. Doskonale się sprawdza w małych ogródkach przy domkach szeregowych. Najczęściej zakładany na powierzchniach od 50 m2 do 700 m2. Trawnik z rolki ma wielu zwolenników jak i przeciwników.

Trawnik z rolki – zalety zakładania trawnika z rolki

 1. Szybki efekt wizualny. Trawnik po jego rozłożeniu od razu upiększa ogród.
 2. Szybki efekt związany z użytecznością. Trawnik z rolki jest gotowy do używania po 3-5 dniach od jego położenia
 3. Termin położenia. Można go zakładać podczas całego sezonu wegetacji trawy czyli od końca marca do końca października. W przeciwieństwie do nasion jest odporny na przemarzanie jak i susze
 4. Przez pierwszy sezon zazwyczaj na trawniku jest brak chwatów. Wynika to z gęstości takiej trawy która nie przepuszcza innych roślin
 5. Mniejsza ilość prac pielęgnacyjnych po założeniu ( dotyczy to zazwyczaj mniejszej częstotliwości podlewania i usuwania chwastów, – brak jest również pracy związanej z dosiewaniem trawy)
 6. Przy małych powierzchniach ogrodu jest niezwykle opłacalną metodą
 7. Przy zakładaniu siatki pod trawnik nie ma potrzeby przykrywania siatki dodatkową warstwą ziemi co jest bardzo pracochłonne

Wady zakładania trawnika z rolki

 1. Największą wadą trawnika z rolki jest jego cena. Zazwyczaj 100%-200% więcej niż koszt trawnika sianego
 2. Potrzeba doświadczenia i wiedzy aby taki trawnik założyć. Potrzebna też jest również siła fizyczna oraz sprzęt który taki trawnik pomoże założyć. W przeciwieństwie do trawników sianych taka forma zakładania trawników jest realizowana przez wyspecjalizowane firmy, bardzo rzadko przez osoby prywatne.
 3. Mała ilość różnych odmian trawników. Większość producentów trawy z rolki dostarcza trawy na miejsca nasłonecznione. Zazwyczaj są to mieszanki uniwersalne lub sportowe.
 4. Trawa z rolki musi być rozłożona od razu po dostarczeniu od producenta. Nawet jeden dzień zwłoki może spowodować jej popsucie ( gnicie, uschnięcie). W związku z tym przy dużych powierzchniach trawnika. Prace trzeba podzielić na etapy rozwijania i dostarczania trawnika z rolki lub zapewnić odpowiednią ilość pracowników aby trawnik został „rozwinięty” w jeden dzień
 5. Brak indywidualnego wyglądu trawnika ( dla większości osób jest to zaleta). Trawnik z rolki przynajmniej w pierwszych sezonach wygląda jak rozwinięty dywan.

Trawnik z rolki – zakładanie trawnika z rolki –  kolejne kroki wykonywane przez KM Studio – ogrody

 • Oczyszczamy teren z kamieni, resztek korzeni i innych ewentualnych odpadów także tych po budowlanych
 • Gleba zostaje przekopana, w celu uzyskania luźniejszej struktury ( przy większych powierzchniach używamy glebogryzarki)
 •  Jeśli jest taka potrzeba układamy system drenażowy
 • Niwelujemy nierówności, aby w przyszłości trawnik miał doskonale równą powierzchnię. Ma to  zarówno wydźwięk wizualny, jak i praktyczny – równa powierzchnia nie tylko efektywniej się prezentuje, ale także zdecydowanie łatwiej daje się pielęgnować.
 • Podczas przygotowania gleby pod trawnik, warto pomyśleć o montażu siatki przeciw kretom i gryzoniom, która w przyszłości może zapobiec niechcianym kopcom i tunelom.
 • Układanie trawnika
 • Wałowanie trawnika
 • Podlewanie trawnika. Służymy tutaj wsparciem w jaki sposób i jak często podlewać nowo założony trawnik z rolki. Doradzamy aby wraz z założeniem trawnika z rolki zdecydować się również na automatyczny system nawadnia. Mamy w naszej ofercie również usługę zakładania systemu automatycznego nawadniania trawnika
 • Pierwsze koszenie trawnika

Usługę założenia trawnika z rolki wykonujemy w miastach i miejscowościach takich jak Łódź, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Rzgów, Tuszyn, Ozorków, Zgierz i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanej przez nas usługi zakładania trawnika z rolki. Z przyjemnością założymy dla Państwa trawnik z rolki, aby stal się miejscem magicznym, idealnym do relaksu w grodzie rodziny i przyjaciół.