Projekt systemu nawadniania

Projekt systemu nawadniania nie jest sprawą prostą, dlatego warto tą sprawę zlecić specjalistom. Firma KM Studio – ogrody specjalizuje się w projektowaniu i instalacji systemu automatycznego nawodnienia. Wykonujemy pracę projektową dla systemów do własnoręcznego założenia oraz wykonujemy pracę założenia systemu kompleksowo.

Dla klientów zamawiających tylko projekt wraz ze wskazówkami montażowymi koszt takiego projektu kształtuje się w kwocie od 500 zł do 1500 zł w zależności od złożoności projektu. Przy zleceniu kompleksowej pracy z montażem w KM Studio – ogrody projekt nawodnienia otrzymacie Państwo w cenie 0zł.

Dobrze zaprojektowany system nawodnienia będzie niezawodnie podlewał Państwa ogród.  Źle zaprojektowany system może zniszczyć Państwa ogród lub trawnik. Projekt nawodnienia to podstawowy etap przygotowawczy w procesie założenia nawodnienia. Projektowanie nawodnienia to etap decydujący czy system będzie spełniał swoją rolę. Pozwala dobrać odpowiednie komponenty i producenta systemu do warunków zasilania wody, oraz warunków roślinnych w ogrodzie.

Projekt systemu nawadniania realizujemy w oparciu o komponenty najbardziej renomowanych firmy specjalizujących się w systemach nawodnienia. Są to komponenty firm Rain Bird, Toro, Hunter. W zależności od budżetu i funkcji doradzimy która firma będzie dla Państwa najbardziej odpowiednia i pod ten system zrealizujemy projekt.

Projekt systemu automatycznego nawadniania – niezbędne informacje od klienta

  1. Mapka poglądowa nawadnianego terenu zawierająca
  • granice terenu, budynek mieszkalny, wszystkie rodzaje nawierzchni oraz szlaki  komunikacyjne
  • małą architekturę np. altanę, murki oporowe
  • wyraźnie zaznaczoną linię trawnika i rabaty (są to dwa różne sposoby podlewania)
  • wszystkie elementy, znajdujące się w obrębie trawnika, które mogą zakłócić trajektorie zraszania np. duże drzewo, huśtawka
  • wymiar, który pozwoli nam zeskalować plik graficzny w programie do projektowania np. wymiar jednego z boków działki lub ścianę budynku
  • lokalizację źródła wody – lub wymiary naniesione ręcznie na plan. Pliki mogą być wysyłane w formatach PDF, JPG, GIF, CDR, CAD, EPS
  • Informacje i parametry źródła wody ( ciśnienie dynamiczne źródła wody oraz wydajność źródła wody – można ją zmierzyć podstawiając bo kran źródła wody wiaderko 10l i zmierzyć w jakim czasie się napełni). Jeśli nie znacie Państwo tych parametrów prosimy o podanie informacji czy źródło wody to wodociąg lub np. studnia głębiowa)
  • Dane kontaktowe zawierające nr telefonu

Czas realizacji samego projektu nawadniania to maksymalnie 5 dni roboczych. Staramy się aby każdy klient otrzymał projekt w jak najszybszym czasie.

Usługę wykonania projektu automatycznego nawadnia realizujemy na terenie całej Polski. Ze względu, że jesteśmy firmą Łódzką najwięcej inwestycji automatycznego podlewania zrealizowaliśmy w Łodzi i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu takich jak Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Zgierz, Ozorków, Pabianice, Tuszyn, Rzgów. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Z przyjemnością zaprojektujemy oraz zamontujemy system automatycznego nawodnienia dla Państwa.