Systemy automatycznego nawadniania

Systemy automatycznego nawadniania coraz bardziej wypierają tradycyjne metody podlewania roślin. Pozwalają swoim właścicielom oszczędzać czas oraz wodę w ostateczności oszczędzać również duże środki finansowe. KM Studio – ogrody oferuje systemy automatycznego nawadniania.

Oferujemy systemy automatycznego nawadniania najbardziej niezawodnych i rozpoznawalnych amerykańskich firm TORO, Rain Bird, Hunter. System automatycznego nawodnienia może być wykonany na komponentach tylko jednej z tych firm lub można się zdecydować na system złożony z komponentów różnych producentów.

Elementy systemu automatycznego nawadniania

  1. Sterownik automatycznego nawodnienia
  2. Czujnik deszczu lub wilgotności
  3. Elektrozawory sterujące sekcjami nawodnienia
  4. Przewody doprowadzające wodę
  5. Zraszacze ( zazwyczaj stosowane do podlewania trawników)
  6. Linie kroplujące ( zazwyczaj do nawodnienia rabat, roślin ozdobnych, drzew, krzewów jak również upraw warzyw jak i sadowniczych)

Systemy automatycznego nawadniania zakładamy w ogródkach przy domowych, kompleksach sportowych ( boiska trawiaste), duże tereny trawiaste takiej jak pola golfowe, parki hotelowe, sady, uprawy rolne w szklarniach jak i na zewnątrz.

Automatyczne systemy nawadniania – jakie korzyści przynosi nam instalacja automatycznego systemu nawadniającego.

  • oszczędzamy czas poświęcony na podlewanie ( kto był już posiadaczem trawnika wie ile godzin dziennie zajmuje ten proces bez automatycznego systemu nawadniania)
  • automatyczny system zużywa mniej wody niż podlewanie ręczne ( zakłada się oszczędności do 50%)
  • dostarczamy odpowiednią ilość wody do każdej rośliny. Stosują ręczną metodę podlewania lub pół automatyczne nie da się uzyskać takiej skuteczności podlewania
  • automatyczne system nawodniania zazwyczaj zawiera czujnik wilgotności który sam decyduje czy system powinien być włączony – zapobiega to podlewaniu w czasie deszczu  lub po nim. Oszczędza to duże ilości wody

System automatycznego nawadniania najlepiej zamontować, zanim założymy ogród – podziemną część instalacji – po wykonaniu prac ziemnych, a przed rozpoczęciem prac budowlanych (jak ułożenie nawierzchni ogrodowych czy budowa elementów małej architektury). Montaż nadziemnej części systemu (zraszaczy czy linii kroplujących) wykonujemy po posadzeniu roślin i założeniu trawnika.

System automatycznego nawadniania można także zamontować w istniejącym już ogrodzie, ale w tym przypadku konieczna może być ingerencja w znajdujące się w nim obiekty. Staramy się zawsze aby ta ingerencja była jak najmniejsza. W większości przypadków po 2 tygodniach od uruchomienia systemu właściciel nie będzie widział śladu po wykonanych pracach.

Usługę założenia automatycznego systemu nawodnienia realizujemy na terenie całej Polski. Ze względu, że jesteśmy firmą Łódzką najwięcej inwestycji automatycznego podlewania zrealizowaliśmy w Łodzi i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu takich jak Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Zgierz, Ozorków, Pabianice, Tuszyn, Rzgów. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością zaprojektujemy oraz zamontujemy system automatycznego nawodnienia dla Państwa.