Wertykulacja trawnika

Wertykulacja trawnika i aeracja trawnika to podstawowe prace pielęgnacyjne które zapewniają trawnikowi odpowiednią formę

Trawnik pełni ważną rolę w każdym ogrodzie. Zazwyczaj jest jego wizytówką i zajmuje jego większą część. Trawnik może być prawdziwym zielonym dywanem i piękną ozdobą ogrodu tylko wtedy gdy jest regularnie i troskliwie pielęgnowany.

Jednymi z podstawowych elementów  pielęgnacji trawnika są wertykulacja i arecja.

Wertykulacja trawnika

Jeśli chcesz aby Twój trawnik długo przypominał zielony dywan, co najmniej raz w roku powinieneś przeprowadzić jego wertykulację – czyli nacięcie darni i usunięcie resztek z murawy. Szczególnie ważne jest przeprowadzenie wertykulacji po zimie. Usuwamy w ten sposób umarłe źbła trawy usuwając siedliska grzybów o różnych chorób które mogą dotknąć trawnik.

KM Studio – ogrody zaleca przeprowadzenie wertykulacji 2 razy w roku. Pierwszy raz przy rozpoczęciu sezonu ( zazwyczaj marzec-kwiecień) drugi raz na zakończenie sezonu ( zazwyczaj pod koniec października).

Jako firma ogrodnicza zajmująca się na co dzień trawnikami posiadamy profesjonalny sprzęt umożliwiający prawidłowe wykonanie wertykulacj która pozwoli cieszyć się pięknym trawnikiem. Wbrew pozorom nie jest to usługa która jest prosta w swoim wykonaniu. Źle przeprowadzona wertykulacja może pogorszyć kondycje trawnika zamiast ją poprawić.

Wertykulacja trawnik jest niezbędnym procesem bez którego nasz trawnik szybko straci swój urok i idealny wygląd. Nie powinno się przeprowadzać wertykulacji w pierwszym sezonie założonego trawnika. Zaleca odczekać 1 rok od daty założenia trawnika

Aeracja trawnika

Aeracja trawnika to zabieg napowietrzania murawy, wykonywany dwa razy w sezonie. Jest ona niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym, choć bardzo często pomijanym. Aby prawidłowo wykonać aerację potrzebny jest odpowiedni profesjonalny sprzęt. Proponowane w marketach urządzenia 2w1 wertykulator z funkcją aeratora zazwyczaj nie spełniają funkcji prawdziwej aeracji. Aby prawidłowo przeprowadzić aeracje trawnika potrzebne jest nakłucie darni na głębokość 7-10 cm. Na małych powierzchniach można to zrobić widłami lub specjalnymi nakładkami na buty. Przy dużych powierzchniach odpowiednim wyspecjalizowanym sprzętem.

Dzięki usłudze aeracji trawnika wykonanej przez KM Studio – ogrody:

  • zwiększy się elastyczność Państwa trawnika,
  • trawa pobudzona będzie do wzrostu,
  • zwiększy się masa korzeniowa trawnika

KM Studio – ogrody zapewni Państwu prawidłową wertykulację i aerację trawnika.

Trawnik bez prac pielęgnacyjnych szybko przestanie istnieć a jego miejsce zajmą chwasty.

Usługi wertykulacji i aeracji trawnika świadczymy w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Tuszynie, Rzgowie, Lutomiersku i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością zajmiemy się wertykulacją i aeracją Państwa trawnika, aby stal się pięknym i zadbanym miejscem, idealnym do relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.