Zakładanie trawników

Zakładanie trawników to trudny i pracochłonny proces wymagający dużego doświadczenia i wiedzy wykonawcy.

Trawnik w większości przypadków jest wizytówką całego ogrodu. We współczesnym ogrodzie zajmuje przynajmniej połowę jego powierzchni. Trawniki pełnią ważną rolę w kształtowaniu warunków sprzyjających wypoczynkowi.

Założenie trawnika, który będzie się ładnie prezentował i długo utrzymywał w dobrej formie, to niemałe  wyzwanie. Warto to zadanie powierzyć osobom, które zajmują się tym zawodowo, co pozwoli uniknąć w przyszłości problemów.

Zakładając trawnik należy wziąć pod uwagę jego przeznaczenie oraz warunki panujące w ogrodzie takie jak rodzaj gleby, nasłonecznie. Decyduje to w większości przypadków o wyborze gatunków traw i sposobie przygotowania podłoża.

Zakładanie trawników – jakie możliwości?

W naszej ofercie mamy zakładanie trawników z siewu i rolki. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który jest lepszy, bo wpływ mają tutaj różne uwarunkowania. Trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu, rodzaj podłoża, intensywność użytkowania czy stopień nasłonecznienia. Wszystkie te aspekty wpływają na późniejszy wygląd trawnika i przesądzają o jego trwałości.

Zakładanie trawnika –  kolejne kroki wykonywane przez KM Studio – ogrody

  • Oczyszczamy teren z kamieni, resztek korzeni i innych ewentualnych odpadów także tych po budowlanych
  • Gleba zostaje przekopana, w celu uzyskania luźniejszej struktury ( przy większych powierzchniach używamy glebogryzarki)
  • Usuwamy chwasty. Ważna jest dokładna ich eliminacja, bowiem późniejsze pozbycie może być trudne. Środki chwastobójcze, mogą uszkodzić wyrosłą trawę
  • Jeśli jest taka potrzeba układamy system drenażowy
  • Niwelujemy nierówności, aby w przyszłości trawnik miał doskonale równą powierzchnię. Ma to  zarówno wydźwięk wizualny, jak i praktyczny – równa powierzchnia nie tylko efektywniej się prezentuje, ale także zdecydowanie łatwiej daje się pielęgnować.

    Podczas przygotowania gleby pod trawnik, warto pomyśleć o montażu siatki przeciw kretom i gryzoniom, która w przyszłości może zapobiec niechcianym kopcom i tunelom.
  • Przystępujemy do pracy właściwej czyli siejemy lub układamy trawnik z rolki. Jeśli nie wiedzą Państwo, który rodzaj wybrać, chętnie służymy pomocą i fachowym doradztwem. Zrobimy oględziny terenu, zapoznamy się z oczekiwaniami i wskażemy optymalne rozwiązanie.
  • Podlewanie trawnika. Służymy tutaj wsparciem w jaki sposób i jak często podlewać nowo założony trawnik. Doradzamy aby wraz z założeniem trawnika zdecydować się również na automatyczny system nawadnia. Mamy w naszej ofercie również usługę zakładania systemu automatycznego nawadniania
  • Pierwsze koszenie trawnika

Zakładanie trawnika realizujemy w miastach takich jak Łódź, Pabianice, Aleksandrów Łódzki, Konstantynów Łódzki, Tuszyn, Rzgów, Ozorków, Zgierz, Lutomiersk oraz miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanej przez nas usługi zakładania trawnika. Zapraszamy serdecznie do kontaktu. Z przyjemnością upiększymy Państwa ogród, aby stał się zaczarowanym miejscem, idealnym do relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.