Zakładanie ogrodów

Zakładanie ogrodów to proces długofalowy. Warto go zaplanować w czasie i sukcesywnie realizować.
Zakładamy ogrody na podstawie własnych projektów jak i projektów innych firm. Usługę założenia ogrodu realizujemy kompleksowo ( w całości) lub zajmujemy się pojedynczymi aspektami samego ogrodu. Nasze prace obejmują bardzo szeroki zakres co nas wyróżnia na rynku. Możemy zająć się samym projektem ogrodu, zaprojektujemy i wykonamy system automatycznego nawodnienia całego ogrodu, założymy trawnik z rolki lub z siewu, zaprojektujemy i wykonamy system oświetlenia ogrodu, przygotujemy teren pod nasadzenia lub samodzielnie nasadzimy rośliny, przygotujemy katalog roślin z rozpiską kiedy i jak dokonać nasadzenia oraz jak pielęgnować daną roślinę przez cały sezon.

Zakładamy ogrody przy domowe, w miejscach użyteczności publicznej, przy firmach i instytucjach takich jak hotele, restauracje, osiedla mieszkaniowe, zielone dachy i tarasy.

Zakładanie ogrodów – jaki zakres prac w KM Studio – ogrody

 1. Projektowanie ogrodów
 2. Projektowanie i wykonawstwo systemu automatycznego nawadniania
 3. Zakładanie trawników
 4. Projektowanie i montaż oświetlenia ogrodowego
 5. Nasadzenia roślin ozdobnych
 6. Nasadzenia dużych drzew i żywopłotów
 7. Rewitalizacja starych ogrodów

Wygląd otoczenia domu jest równie ważny, co urządzenie jego wnętrza. Piękny ogród to nie tylko wrażenia estetyczne – to także inwestycja w dom lub firmę (może podnieść jej wartość nawet o 20%). Zachęcamy do skorzystania z usług profesjonalistów aby ta inwestycja się zwróciła? Ktoś powie – to żadna filozofia zasiać trawę i posadzić krzaki. Ale czy to wystarczy, aby założyć piękny i funkcjonalny ogród?

Zakładanie ogrodu – kolejne kroki

Kroki jakie zalecamy wykonać przy zakładaniu ogrodu od podstaw. Jest to ważne aby realizować je w odpowiedniej kolejności. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze. Taki sposób zakładania ogrodu pozwoli również na rozłożenie nie małych kosztów założenia ogrodu na etapy, choć oczywiście odwleka to moment korzystania w pełni z przestrzeni zielonej.

 • Plan zagospodarowania przestrzeni – projekt ogrodu
 • Prace ziemne . Należy również uwzględnić  w tych pracach położenie instalacji elektrycznej do oświetlenia i innych funkcji użytecznych oraz instalacji wodnej do systemu nawodnienia Pozwoli to w przyszłości na łatwy i mnie kosztowny proces wykonania tych systemów
 • Prace utwardzające – położenie nawierzchni betonowych, ścieżki, chodniki, tarasy, ogrodzenia
 • Altany, pergole, miejsca zabaw takie jak piaskownice, huśtawki…
 • Nasadzenia roślin, i zakładanie rabat robi się prawie na końcu
 • Ostatnim etapem założenia ogrodu jest założenie trawnika

Ostatni etap – założenie trawnika – nie kończy procesu tworzenia ogrodu. Proces ten jest ciągły i trwa praktycznie przez całe życie ogrodu.


Często spotykamy się z prośbą od klientów aby założyć ogród który nie wymaga żadnych prac. Na szczęście nie ma takich ogrodów. Każda żywa roślina wymaga pielęgnacji. Są rośliny mniej wymagające jak i bardziej. Staramy się sprostać wymaganiom naszych klientów i znajdujemy kompromis między wyglądem – użytecznością – kosztami – ilością prac pielęgnacyjnych.

Na ryku jest mnóstwo rozwiązań automatycznych systemów pielęgnacyjnych które polecamy klientom takich jak automatyczny system nawadniania lub automatyczne roboty koszące. Resztę prac pielęgnacyjnych w ogrodzie które trzeba wykonać co najmniej raz w sezonie można zlecić wyspecjalizowanym firmom takim jak KM Studio – ogrody.

Usługi zakładania ogrodów świadczymy w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Tuszynie, Rzgowie, Lutomiersku i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Z przyjemnością zajmiemy się założeniem Państwa ogrodu