Pielęgnacja trawnika

Pielęgnacja trawnika to zestaw prac które umożliwiają utrzymanie trawnika w dobrej kondycji.

Trawniki pełnią ważną rolę w każdym ogrodzie. Zazwyczaj jest jego wizytówką i zajmuje jego większą część, dlatego trzeba o nie go dbać i odpowiednio pielęgnować. Trawnik może być prawdziwym zielonym dywanem i piękną ozdobą ogrodu tylko wtedy gdy jest regularnie i troskliwie pielęgnowany.

KM Studio – ogrody zapewni Państwu prawidłową pielęgnacje trawnika. Nasza oferta pielęgnacyjna jest skierowana do klientów którzy chcą mieć piękny trawnik ale nie chcą lub nie mają czasu się nim zajmować jak również do klientów którzy większość prac pielęgnacyjnych chcą i mogą wykonywać samodzielnie.

Trawnik bez prac pielęgnacyjnych szybko przestanie istnieć a jego miejsce zajmą chwasty.

Pielęgnacja trawnika – zakres prac

W naszej ofercie pielęgnacji trawnika mamy poszczególne usługi lub możemy zająć się pielęgnacją kompleksową. Oferujemy pielęgnacje trawnika w zakresie:

  1. Koszenie trawników ( od małych po duże powierzchnie ogrodowe)
  2. Przedsezonowa regeneracja trawnika ( wertykulacja, aeracja, wałowanie, dosiewanie, w razie potrzeby piaskowanie, nawożenie)
  3. Posezonowa regeneracja trawnika ( wertykulacja, aeracja, jesienne nawożenie)
  4. Wertykulacja trawnika ( powinno się zrobić 1-2 razy w roku)
  5. Aeracja trawnika (powinno się zrobić  1-2 razy w roku)
  6. Nawożenie trawnika (powinno się przeprowadzić od 3 do 5 nawożeń w sezonie wegetacji trawy)
  7. Odchwaszczenie trawnika
  8. Dosiewanie trawnika
  9. Odkwaszanie lub zakwaszanie gleby trawnika ( powinno się zrobić raz na 2-3 lata)
  10. Renowacja/regeneracja zniszczonego trawnika

Nie oferujemy usługi podlewania trawnika. Zachęcamy każdego klienta do założenia systemu automatycznego nawadniania. W naszej ofercie mamy usługę założenia automatycznego nawodniania trawnika.

Pielęgnacje trawnika świadczymy w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Tuszynie, Rzgowie, Lutomiersku i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu.

Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług. Z przyjemnością zajmiemy się pielęgnacją Państwa trawnika, aby stal się pięknym i zadbanym miejscem, idealnym do relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.