Pielęgnacja ogrodów

Pielęgnacja ogrodów to niezbędny proces aby móc cieszyć się pięknym i zdrowym ogrodem, należy dbać o niego przez cały rok. Nie ma żywych roślin którymi nie trzeba się zajmować.

Podstawowe prace dotyczące pielęgnacji ogrodu to przycinanie, nawożenie, podlewanie, pielenie ( pozbywanie się chwastów), prace przed sezonem wegetacji, prace przygotowujące ogród do zimy.

Niezbędne jest wykonywanie określonych czynności w określonym czasie. Ogród sam sobie z tym nie poradzi, zaniedbany i niepielęgnowany będzie niszczeć, a natura sama nada mu kształt – niekoniecznie taki, o jakim marzysz.

W dzisiejszych czasach część prac pielęgnacyjnych najbardziej czasochłonnych takich jak nawadnianie ogrodu, koszenie trawnika można zautomatyzować. Przy reszcie prac niezbędna jest pomoc człowieka z określoną wiedzą. My taką pomoc możemy Państwu zaoferować. Zadbamy o każdą zieloną przestrzeń – taką, która została stworzona przez nas oraz tę istniejącą wcześniej. Utrzymamy zdrowy ogród na najwyższym poziomie oraz przywrócimy do życia ten, na którym ząb czasu zostawił ślad.

Prace pielęgnacyjne w ogrodzie wykonujemy zgodnie z sugestiami klienta. Ustalamy indywidualny plan działania, dopasujemy go do indywidualnych potrzeb. Umawiamy się z klientami na jednorazowe wizyty jak również stosujemy system abonamentowy zajmowania się ogrodem zazwyczaj jest to płatność raz w miesiącu a wizyty odbywają się od 1 do 7 dni roboczych w miesiącu w zależności od potrzeb, wielkości ogrodu, zakresu prac pielęgnacyjnych.

Pielęgnacja ogrodów – jakie prace oferujemy

W katalogu naszych usług związanych z pielęgnacją grodu znajdują się prace:

1. Przycinanie drzew owocowych

2. Przycinanie drzew i krzewów ozdobnych

3. Przycinanie żywopłotów

4. Przycinanie Tuji

5. Wycinka drzew

6. Wywóz drzew i gałęzi

7. Zbieranie liści ( jesień, wiosna)

8. Wywóz liści

9. Karczowanie zarośli

10. Zrębkowanie gałęzi

11. Koszenie małych i dużych trawników

12. Usługi glebogryzarką

13. Regeneracja terenów zielonych

14. Wyrównywanie terenu

15. Przygotowywanie terenu pod rabaty i nasadzenia

16. Kształtowanie drzew, krzewów, żywopłotów

17. Doradztwo ogrodnicze

18. Odchwaszczanie ogrodów

19. Opryski środkami ochrony roślin, opryski przeciw szkodnikom,

20. Wertykulacja trawnika

21. Wałowanie trawnika

22. Aeracja trawnika

23. Regeneracja trawnika

Usługi pielęgnowania ogrodów świadczymy w Łodzi, Pabianicach, Aleksandrowie Łódzkim, Konstantynowie Łódzkim, Tuszynie, Rzgowie, Lutomiersku i miejscowościach zlokalizowanych w pobliżu. Dysponujemy specjalistycznym, sprawdzonym sprzętem ogrodniczym i zapleczem maszynowym, a zdobyta praktyka przekłada się na wysoką jakość oferowanych przez nas usług.

Z przyjemnością zajmiemy się pielęgnacją Państwa ogrodu, aby stal się pięknym i zadbanym miejscem, idealnym do relaksu w gronie rodziny i przyjaciół.